piątek, 25 września 2015

Skąd bierze się inteligencja u dzieci?


Zacznijmy od tego skąd w ogóle bierze się inteligencja bo musimy pamiętać, że inteligencja, a wiedza to dwie inne sprawy. Wiedzę przyswajamy ucząc się przez całe życie, inteligencja natomiast działa inaczej. W momencie przyjścia na świat dziecko otrzymuje pewną liczbę neutronów, liczba ta jest taka sama dla każdego rodzącego się dziecka. Jeżeli neutrony te w pierwszych latach życia nie będą używane to niestety zanikną. Strata ta jest nieodwracalna, neutrony nie regenerują się i nie będziemy w stanie ich odzyskać. 


Dlatego tak ważne jest aby jak najwcześniej zacząć pobudzać inteligencję dzieci, zwiększy to zdolność łączenia się ze sobą neuronów, dzięki temu wzrosną szanse na przetrwanie tych neuronów. Sposób ten wpływa także na funkcje mózgu pomagające gromadzić jak największe ilości danych. Możemy porównać mózg dziecka do pamięci komputera, i nawiązując do tego porwania chodzi o to aby „sformatować” pamięć dziecka tak jak formatować możemy pamięć komputera. Kiedy wprowadzimy informacje do komputera w razie potrzeby łatwo możemy je wykorzystać. Tak samo dzieje się z nami, mózg dziecka to pusta kartka, która właśnie w pierwszych latach ma szczególne zdolności i łatwo przyswaja wszelkie informacje. W tym czasie rozwija się zmysły, zdolność komunikowania się, a także pamięć.

Jak widać pierwsze miesiące i lata życia malucha są bardzo ważne i musimy poświęcić jak najwięcej czasu i uwagi aby nasz maluch otrzymał wszystko co najlepsze. Już niebawem dowiemy się czego dziecko może nauczyć się samo, jak my rodzice możemy wspomóc inteligencję dziecka, będzie także o nowoczesnych metodach wspierających inteligencję dziecka dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz